SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosor 11288036
nr 1128 8036
Dosor
3 st, silver, Tidigt 1900-tal, diameter: 4,5 längd: 8 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 september 2017
kl 18:23:55
7/9 12:06:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver